Burcunuzun süs taşı sodalit.
Konsantransyonu temsil eder.İlham taşıdır. Yay burcu uğurlu taşı sodalit ismi sodyum içeriği nediyle İngilizce’ deki ‘sodium’ sözcüğünden gelmektedir.
Yay burcu uğurlu taşı sodalit Türkiye’ de nadir olarak bulunur.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Sodalit: Yay burcu uğurlu taşı sodalit  sinir sisteminizi güçlendirir ve ruhunuzu sakinleştirir.

Ametist: Yay burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir. Uykusuzluk için etkilidir. Bedeni dinç tutar. Eklem ağrılarını giderici özelliği vardır. Fazla elektriği alır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Yay burcu uğurlu taşı ametist kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Ağrı ve sızıları hafifletir. Yay burcuna ametist taşının etkisi cilt hastalıklarında çok etkili olmasıdır.

Topaz: Yay burcu uğurlu taşı topaz duygusal kırılmaları ve karamsarlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sağlığın korunmasında faydalıdır.Gözleriniz için iyidir. Zihin açıklığı verir. Yay burcu uğurlu taşı topaz stresi giderir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Yay burcuna topaz taşının etkisi  ruhsal denge sağlamasıdır. Uykusuzluğunuzu giderir. Meditasyona yardımcı olur.

Akik: Yay burcu uğurlu taşı akik korkuyu engeller. Taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahiptir. Metabolizmanızın düzgün çalışmasına da yardım eder. Yay burcu uğurlu taşı akik vücuttaki fazla veya olumsuz enerjinizi boşaltır. Kişiyi sosyalleştirir. Bedeninizi güçlendirir. Tansiyonunuzu dengeler. Yay burcuna akik taşının etkisi  cesareti arttırmasıdır.

Turkuaz: Yay burcu uğurlu taşı turkuaz pozitif enerjiyi emerek,kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Yay burcu uğurlu taşı turkuaz bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır. Migreni hafifletir. Öksürüğü azaltır. İletişimi artırır. Tansiyonu düzenler. Yay burcuna turkuaz taşının etkisi öngörü sağlamasıdır.

Kaplan gözü: Yay burcu uğurlu taşı kaplan gözü zihnin sakinleşmesine faydalıdır.Nazardan korunmaya da yardımcı olur. Kalp için yararlıdır. Kulak hastalıkları için faydalıdır. Yay burcu uğurlu taşı kaplan gözü cesareti artırır. Uykusuzluğu giderir. .Yay burcuna kaplan gözü taşının etkisi sindirim sistemini düzenlemesidir. Migren dahil baş ağrılarınıza,bronşit ve astıma iyi gelir.

Lapis lazuli: Yay burcu uğurlu taşı lapis lazuli çocuklarda sağlık konusunda destek verir. Öte yandan fiziksel yeteneklerin de gelişmesinde yardımcı etkendir. Kemiklerinizi güçlendirir. Yay burcu uğurlu taşı lapis lazuli tansiyonunuzu dengeler. Ruhsal çöküntüyü ortadan kaldırır. Zihninizi berraklaştırır. Fiziksel ve ruhsal gücü artırır. Uykusuzluğu giderir. Yay burcuna lapis lazuli taşının etkisi çocuklar için çok faydalı olmasıdır.