Burcunuzun süs taşı pembe kuvars .
Terazi burcu uğurlu taşı pembe kuvars aşkı temsil eder.Aşk ve kalbin taşıdır. Terazi burcu uğurlu taşı pembe kuvars ta adından anlaşılacağı gibi bir tür kuvars’ tır.
Terazi burcu uğurlu taşı pembe kuvars Türkiye’ de bir miktar bulunmaktadır.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Pembe kuvars: Terazi burcu uğurlu taşı pembe kuvars aşk taşı olarak bilinir. Terazi burcuna pembe kuvars taşının etkisi duyguların dengelemesine yardımcı olmasıdır.

Turkuaz: Terazi burcu uğurlu taşı turkuaz pozitif enerjiyi emerek,kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır. Terazi burcu uğurlu taşı turkuaz migreni hafifletir. Öksürüğü azaltır. İletişimi artırır. Tansiyonu düzenler.Terazi burcuna turkuaz taşının etkisi öngörü sağlamasıdır.

Akik: Terazi burcu uğurlu taşı akik korkuyu engeller. Taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahiptir. Metabolizmanızın düzgün çalışmasına da yardım eder. Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjinizi boşaltır. Terazi burcu uğurlu taşı akik kişiyi sosyalleştirir. Bedeninizi güçlendirir. Tansiyonunuzu dengeler. Terazi burcuna akik taşının etkisi cesareti arttırmasıdır.

Mercan: Terazi burcu uğurlu taşı mercan yaşamsal enerji ve zeka kıvraklığı verir. Baş ağrısı halsizlik ve mide ekşimesini giderir. Kararlılık sağlar. Terazi burcu uğurlu taşı mercan psikolojik rahatlama sağlar. Terazi burcuna mercan taşının etkisi kalbi korumasıdır.

Lapis lazuli: Terazi burcu uğurlu taşı lapis lazuli çocuklarda sağlık konusunda destek verir. Öte yandan fiziksel yeteneklerin de gelişmesinde yardımcı etkendir. Kemiklerinizi güçlendirir. Terazi burcu uğurlu taşı lapis lazuli  tansiyonunuzu dengeler. Ruhsal çöküntüyü ortadan kaldırır. Zihninizi berraklaştırır. Fiziksel ve ruhsal gücü artırır. Uykusuzluğu giderir. Terazi burcuna lapis lazuli taşının etkisi çocuklar için çok faydalı olmasıdır.

Yeşim: Terazi burcu uğurlu taşı yeşim huzur ve mutluluğu temsil eder.Kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.Ruhsal gerginliği giderir. Hücrelerinizi yeniler. Terazi burcu uğurlu taşı yeşim gözler için şifalıdır. Baş ağrılarınıza iyi gelir. Vücudunuza dinçlik verir. Beceriyi geliştirir. Düşüncelerinizi netleştirir. Terazi burcuna yeşim taşının etkisi kalp için faydalı olmasıdır.

Akuamarin: Terazi burcu uğurlu taşı akuamarin yaratıcı gücün ortaya çıkmasına yardımcı olan bu taş, ruhunuzu dinlendirir. Solunum sisteminizi düzenler. Sindirim sisteminizi destekler. Beze gibi şişlikler için çok faydalıdır. Terazi burcu uğurlu taşı akuamarin dişlerin sağlıklı kalmasını sağlar. Özgüven verir. Bağımlılık yapan maddelerin bağımlılıklarını azaltır. Terazi burcuna akuamarin taşının etkisi tiryakiliği zayıflatmasıdır.