Burcunuzun süs taşı jasper.
Oğlak burcu uğurlu taşı jasper bağlılığı ifade eder.Sabır taşıdır.Jasper tüm taşların anası olarak tanımlanmaktadır.
Oğlak burcu uğurlu taşı jasper Türkiye’ de önemli miktarlarda bulunur.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Akik: Oğlak burcu uğurlu taşı akik korkuyu engeller. Taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahiptir. Metabolizmanızın düzgün çalışmasına da yardım eder. Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjinizi boşaltır. Oğlak burcu uğurlu taşı akik kişiyi sosyalleştirir. Bedeninizi güçlendirir. Tansiyonunuzu dengeler. Oğlak burcuna akik taşının etkisi cesareti arttırmasıdır.

Ametist: Oğlak burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir. Uykusuzluk için etkilidir. Bedeni dinç tutar. Eklem ağrılarını giderici özelliği vardır. Fazla elektriği alır. Oğlak burcu uğurlu taşı ametist vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Ağrı ve sızıları hafifletir. Oğlak burcuna ametist taşının etkisi cilt hastalıklarında çok etkili olmasıdır.

Kaplan gözü: Oğlak burcu uğurlu taşı kaplan gözü zihnin sakinleşmesine faydalıdır.Nazardan korunmaya da yardımcı olur. Kalp için yararlıdır. Kulak hastalıkları için faydalıdır. Oğlak burcu uğurlu taşı kaplan gözü cesareti artırır. Uykusuzluğu giderir. Oğlak burcuna kaplan gözü taşının etkisi sindirim sistemini düzenlemesidir. Migren dahil baş ağrılarınıza,bronşit ve astıma iyi gelir.

Kehribar: Oğlak burcu uğurlu taşı kehribar boyun bölgesinde taşındığı zaman, boğaz bölgesi sorunların tedavisine yardımcı olur. Sivilce egzama, aşırı kepeklenme,siğil gibi alerjileri hafifletir. Oğlak burcu uğurlu taşı kehribar ağız boğaz geniz enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcıdır. Oğlak burcuna kehribar taşının etkisi deri hastalıklarına iyi gelmesidir.

Yakut: Oğlak burcu uğurlu taşı yakut mutluluk duygularınızı arttırıcı etkisi olan yakut taşı, bağışıklık sisteminizi de güçlendirir. Oğlak burcu uğurlu taşı yakut bedeninize yaşamsal enerji verir.