Burcunuzun süs taşı fluorit.
Kova burcu uğurlu taşı fluorit sürekli hareket halinde olmayı temsil eder.Mutluluk taşıdır.
Kova burcu uğurlu taşı fluorit Türkiye’ de önemli miktarlarda bulunur.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Ametist: Kova burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir. Uykusuzluk için etkilidir. Kova burcu uğurlu taşı ametist bedeni dinç tutar. Eklem ağrılarını giderici özelliği vardır. Fazla elektriği alır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Ağrı ve sızıları hafifletir. Kova burcuna ametist taşının etkisi cilt hastalıklarında çok etkili olmasıdır.

Kuvars: Kova burcu uğurlu taşı kuvars sadece size uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı koruma sağlar.Duyguların dengelenmesine yardımcı olur.Duru görüyü geliştirir. Yaşam sevinci verir. Kararsızlık, depresyo,n fobiler ve halsizliği giderir. Vücudu negatif enerjiden korur. Kova burcu uğurlu taşı kuvars zeka ve kıvraklık verir. Kasılma ve krampları çözer. Kaslarınızı korur ve güçlendirir. Kova burcuna kuvars taşının etkisi vücutta yağ tortulaşmasını engellemesidir. Hamilelikte de kullanılır.

Akik: Kova burcu uğurlu taşı akik korkuyu engeller. Taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahiptir. Metabolizmanızın düzgün çalışmasına da yardım eder. Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjinizi boşaltır. Kova burcu uğurlu taşı akik kişiyi sosyalleştirir. Bedeninizi güçlendirir. Tansiyonunuzu dengeler. Kova burcuna akik taşının etkisi cesareti arttırmasıdır.

Yeşim: Kova burcu uğurlu taşı yeşim huzur ve mutluluğu temsil eder.Kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.Ruhsal gerginliği giderir. Hücrelerinizi yeniler. Kova burcu uğurlu taşı yeşim gözler için şifalıdır. Baş ağrılarınıza iyi gelir. Vücudunuza dinçlik verir. Beceriyi geliştirir. Düşüncelerinizi netleştirir.  Kova burcuna yeşim taşının etkisi kalp için yararlı olmasıdır.

Lal(Granat): Kova burcu uğurlu taşı lal(granat)bedeninizi temizler ve güçlendirir. Hayal gücünüzün genişlemesine yardımcı olur. Bedeninize dinçlik verir. Akciğerlerinizi korur. Kova burcu uğurlu taşı lal(granat)kan zehirlenmelerine karşı etkilidir. İrade gücünüzü artırır. Kova burcuna lal(granat) taşının etkisi sosyal ilişki kurma yeteneğini arttırmasıdır.

Zirkon: Kova burcu uğurlu taşı zirkon uykusuzluğunuzu giderir ve sindirim sisteminize faydalıdır.