Gerçek bir erkekseniz, Boğa Kızlarının gönlünü çalabilirsiniz. Zira o, her türlü erkek işini rahatlıkla yapabilir ve idareyi kolayca eline alabilir. Fakat, hiçbir zaman tercihi bu değildir. O, gerçek bir erkek arar. Bir Boğa Kızıyla birlikte olmaktan daha mükemmel bir şey olamaz. Karmaşık, zorlu, sert, şiddetli olaylar karşısında bile o inanılmaz dinginliğini, sükunetini bozmayacaktır. Öylesine sakin duruşunun zorlama olduğunu sanmayın sakın.

Zira o hiçbir şey için kendini zorlamaz. Riya, yalan ve oyunlara kalkışmaz. Nasıl duruyorsa, öyledir. Rahattır. Ve onun bu rahatlığı çevresine yayılır. Etrafını huzur dalgalarıyla kaplar ve onunla birlikteyken geriliminizin yavaş yavaş azaldığını farkedersiniz. Boğa Kızları kesinlikle fiziksel bir varlıktır. Onun dikkatini çekecek yegane şey de alacağı fiziksel zevklerdir. Bunun dışında karmaşık figürlerden, yapma çiçeklerden, herkesin yapıyor olduklarından hiç mi hiç etkilenmez. Boğa Kızlarının vazoya yerleştirdiği çiçekler gerçek olmalı ve gerçekten kokmalıdır. İşte bundan etkilenir, haz duyar. Çünkü, fiziksel olarak hissettiği canlı çiçekler ona zevk verecektir. Yapma çiçekler aynı şey değildir.

Doğallıktan hoşlanırlar 

Onun için yağmurun ardından duyulan toprak kokusu kadar etkileyici başka bir şey olamaz. Olsa olsa sabahın erken saatlerinde otların üzerinde güneşin ışınlarını yansıtan çiy taneleri olabilir. Sabun kokan çarşaflar kadar fırından gelen yaptığı kek veya çörek kokuları da Boğa Kızlarını etkiler. Kısacası Boğa Kızlarının doğal ve temiz kokulardan hoşlandığı sonucunu çıkartarak size bir ipucu vermeye çalışıyorum. Şayet bir Boğa Kızını seviyorsanız, mutlaka temiz kokmalı ve tıraş losyonunuzu en iyi cinsinden seçmelisiniz. Çünkü o, kokulara karşı son derece duyarlıdır ve hoş olmayan kokuların geldiği yerden tersyüz ederek arkasına bile bakmadan gidebilir. Kokulardan etkilendiği kadar renklerden de etkilenir.

Özellikle canlı ve gözalıcı renkler… Doğada bulunan tüm renkler onun için etkileyicidir. Tabii bu arada dokunma duyusu ve tat alma duyusunun da son derece gelişmiş olduğunu belirtmem gerekiyor. Haa bir de işitmek… Açıkçası şunu bilmelisiniz ki, Boğa Kızlarının duyu organlarının tümü son derece gelişmiştir. Çünkü, fiziksel olarak algıladıkları her şeyden büyük zevk alırlar. Ve daha fazla zevk almak için dikkat kesildiklerinden duyu organları da keskinleşir. Bu nedenle yumuşak, hafif, duyu organlarını rahatsız etmeyecek şeylerden hoşlanırlar. Giydiğiniz kazağın sert tüyleri onun derisini tahriş edebilir. Ya da dinlettiğiniz müzik gürültülü gelebilir. Bir Boğa Kızını etkilemek istiyorsanız, ona romantik ve hafif müzik dinletmeli, ahçısının iyi olduğundan emin olduğunuz restorantlara götürmelisiniz.

Sade ama kaliteli boğa kadını 

O şatafatlı olandan değil, sade fakat kaliteli olandan hoşlanır. Zaten kılık kıyafetinden, hemen her konudaki seçimlerine kadar sade, pratik, işlevi olan fakat kesinlikle kaliteli seçimler yapar. Başka etkiler almadıysa, spor olanı tercih eder. Fakat, ister modern, ister klasik olsun, kesinlikle rahat ve işlevselliği ön planda tutacaktır. Boğa Kızları Zodyak’ın hemen en tahammüllü tipleridir. Öyle kolay kolay ağlayıp sızlanmaz. Hatta ağladığını hiç göremeyebilirsiniz. İsteklerini yaptırmak için oyunlara başvurmaz. Hoşgörü sınırları öylesine geniştir ki, bu sınırların nerede başlayıp nerede bittiğini anlamakta zorlanabilirsiniz. O, diğer burçların kızları gibi yanınızdan geçen kıza baktığınız için dırdır etmeyecektir.

Hatta bunun üzerinde hiç durmayacaktır. Fakat, onun sizi kıskanmadığını düşünüp aklınızdan geçen veya içinizden gelen her şeyi yapabileceğinizi de zannetmeyin. Daha açıkçası onun hoşgörü sınırlarını zorlamaya kalkmayın. Sınırları çok geniş olsa bile sınırları vardır ve sadakat konusunda son derece hassastır. Denilebilir ki, bir Boğa Kızı sadakatin dışında sizden hemen hiçbir şey istemez. Kendisi olduğu kadar, sizi de rahat bırakır.

Zorbalık onları öfkelendirir 

İşte çok önemli bir noktaya geldik. Boğa Kızlarının baskıya, zorbalığa tahammülleri yoktur. Hele bir topluluk içinde ona kafa tutmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Yoksa, o yumuşacık, sakin ve hoşgörülü kızın aniden öylesine şiddetli bir tepkisiyle karşılaşırsınız ki, neye uğradığınızı şaşırırsınız. Bir de iyice aklınızda tutmanız gereken diğer nokta aceleciliktir. Ve bir Boğa Kızını aceleye getirmeye kalkışmak şiddetiyle karşılaşmaya hazır olmak demektir. O ağır, fakat temkinli hareket eder. Daha hızlı olmaya zorlarsanız az önceki gibi saldırmasa bile öfkesini uyandırmış olursunuz. Ve bu durum hiç tavsiye edilmez.

Kontrollüdürler

Zaten bir Boğa Kızıyla bir süre birlikte olduktan sonra onu kolayca tanıyacak ve anlayacaksınız. Çünkü, onlar Balık ya da Akrep kızları gibi anlaşılmaz değillerdir. Ve de anladıktan sonra onu öfkelendirecek bir şey yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Çünkü, o son derece huzur verici sükunetiyle her türlü geriliminizi üstünüzden atacaktır. Uyumlu, rahat, huzurlu bir atmosfer yarattığı evinde pişirdiği birbirinden leziz yemeklerle kendinizi ona tamamen bırakabileceğiniz bir ortam yaratır. O, son derece kontrollüdür. Kolay kolay öfkelenmez. Dırdır etmez, tersine hayatınızı kolaylaştırmak için öylesine pratik çözümleri vardır ki, kesinlikle sizin erkek olduğunuzu hissettirecek şekilde davranır. İpleri sizin elinize kolayca bırakıp idare edilmekten ayrıca keyif alır. Ama siz idare edemeyecek olursanız, idareyi ele almakta bir an bile tereddüt etmeyecektir. Hem de son derece güçlü ve başarılı bir biçimde. Fakat, yine de arzusu bu değildir. Çünkü, o gerçek bir erkekten hoşlanır ve ölünceye kadar ona sadık kalır.

1-BOĞA BURCU KADINI NE TÜR ÖZELLİKLERE SAHİPTİR?
Boğa burcu kadını Venüs tarafından yönetildiği için Venüs’ün o kadınlara bahşettiği güzelik, zerafet ve asaletten nasibini bolca almıştır. Boğa kadınları Topra grubundan oldukları için ayrıca doğanın pastel renkleri onların yanında güzelliklerini güçlendirmek için bulunur.
Sessiz, sakin duruşuyla dikkat çeker. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten hoşlanmaz. Dışarıdan soğuk görünmekle beraber, yumuşak kalplidir. Çalışkandır ve bir işe başladığı zaman sonuna kadar o işi götürür.
Boğa burcu kadını maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez.
Aşkta onun için sevgi ve saygı çok önemlidir. Tek eşlidir ve sadık bir eş olur. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever.

2-BOĞA BURCU KADINI HANGİ BURÇLARLA İYİ ANLAŞIR? 
Boğa burcu kadını Terazi, Başak, Akrep ve Oğlak çok iyi arkadaşlıklar ve birliktelikler yaşayabilir. Boğa kadını aslında herkes ile iyi anlaşmayı istemektedir fakat sakin ve uzak tavrı başkalarının onları “soğuk” olarak görmelerine neden olabilir.
Yakın çevresinde her zaman varlığını hissetmek istediği kişiler de ona yol gösterebilecek ve fakat onu yargılamayacak kimseler olmalıdır. Boğa kadını kendi yanlışlarını kendi gördüğü sürece doğru kararları verir. Eğer siz ona yapmaması gereken şeyi söylerseniz, o bunu kabullenmeyecektir.
Boğa kadınının tutkulu bir ilişki yaşadığı burç Akrep ve Oğlaktır. Bu iki burcun farklı yapısı onlarda bir cazibe oluşturur. Hava burcu erkekleri ile de anlaşma oranı yüksektir. Özellikle kompliman yapmayı gayet iyi bilen Terazi erkeğini her zaman etrafında isteyecektir.

3-BOĞA BURCU KADININI ETKİLEMEK İÇİN NE YAPILMALI?
Boğa burcu kadını güzel olan her şeyin sahibi olmak ister, işte bu yüzden onu etkilemek istiyorsanız ona daima estetik değeri yüksek, yükte de pahada da ağır şeyler hediye etmeli, onu şık lokantalara götürmeleri, ona ihtiyacı olan lüksü sağlamalasınız.
Boğa burcu kadınına yaklaşmak için onun zerafetine uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekir, aniden yapacağınız yersiz bir espiri ya da gereksiz bir tavır Boğa kadınının koşarak uzaklaşmasına neden olabilir. İlk adımı daima sizden bekleyecektir çünkü Boğa kadını talepleri değerlendirendir, bir arzda bulunmadan var olan talepleri sever.
İlişkide inatlaşma Boğa kadınının göbek adıdır diyebiliriz, küçük çekişmeler ufak sürtüşmeler onun ilişkideki eğlencelerindendir.
Pek çok yeniliğe açıktır, onu etkilemek için elinizde iki adet Barcelona bileti ile kapısına dayanın, asla hayır diyemeyecektir.

4-BOĞA BURCU KADINLARI NASIL ERKEKLERDEN HOŞLANIR?
Boğa burcu kadını sevgisini ve ilgisini cömertçe kullanabilen erkeklerden hoşlanır. Birlikte olacağı erkekte hem bu özelliği hem de estetik görüşünün en az onun kadar gelişmiş olmasını arar. Onun için yeni bir şey yaptıklarında alacakları keyif aynı olmasa da birbirine çok yakın olmalıdır.
Boğa burcu kadınının ilgisini çekebilecek erkek öncelikle kendisini geliştirmeyi bilmesi gereken erkektir. Bakımlı ve giyiminde özenli, aynı zamanda en az Boğa kadını kadar lükse düşkün ve yatkın olamlıdır. Boğa kadını her ne kadar ilişkisinde baskın olmayı sevse de kendisinden daha baskın bir erkeği her zaman için kabul eder.
Boğa kadınlarını çok serbest bırakan erkekler hataya düştüklerini bilmelilerdir çünkü Boğa kadını için ilgi olmazsa olmazlardandır. Ona yakın olduğunuzu hissettirdiğiniz sürece Boğa size asla sadakatsizlikte bulunmayacaktır.

5-BOĞA BURCU KADINININ NASIL BİR AŞK HAYATI VARDIR?
Boğa kadını ilgi duysa bile karşısındaki insana bunu belli etmesi oldukça uzun zaman alabilir. Oldukça sabırlılardır. O’nunla beraber olmak için, sabırlı ve sakin olmayı öğrenmek gerekir. Boğa ile ilişkide genellikle inisiyatif kullanacak olan “karşı taraf” olmalıdır.
Lükse ve maddi değerlere düşkün Boğa kadını, kendisinin hiç bir şeyin aslında ona layık olmadığını hissettirildiğinde, uzun süreli bir ilişki için ikna olmaya başlar. Kuvvetli iradesi ve saklı kalmış espri yeteneği ile Boğa kadınının insana huzur veren bir yapısı vardır. Ancak belirsizlikler ve ani değişiklikler ilişkinin yara almasına neden olur.
Boğa kadınlarının bağlılığından ve sadakatinden şüphe duyulması yersizdir. Birlikte olduğu insanı her an her yerde kalbinden ve aklından çıkarmayan, aşkını ilk günki kadar taze tutabilen nadir burçlardan birisidir Boğa. Boğa insanı aslında oldukça ihtiraslı ve duygusal bir yapıya sahiptir ve buna değer veren insanlarla beraberken dolu dolu yaşayabilir.

6- BOĞA BURCU KADINININ CİNSELLİĞE YAKLAŞIMI NASILDIR?
Aşka ve erotizme doğuştan yatkın olan Boğa kadınları her şeyde olduğu gibi cinsellikte de temkinli davranmayı severler. Partnerinden ihtiyacı olan güveni aldıktan sonra kendinden beklenilmeyecek kadar ihtiraslı ve ateşli olurlar. Cinsellikte radikal değişikliklerden yana değildir fakat çok tutucu da davranmaz.
Değişikliler için partnerine güvenmesi birincil koşuldur. Duygularını ve isteklerini belli etmekten çekinen bir yapıdadır. Ancak kendi kuralları çerçevesinde aşk oyunları da yapmaktan çekinmez. İstediği insanı elde etmek için elinden geleni yapan Boğa burcu kadını, yatakta da partnerini mutlu etmek için her şeyi yapar.
Seksi, bakımlı ve çekici erkeklerden hoşlanan Boğa kadınları için maddi refaha kavuşmuş olan erkekler öncelik taşır. Seks, onlar için şık mekanda yenen yemek gibidir. İyi dekore edilmiş bir yatak odası, bir kadeh şampanya ve loş bir ışık harekete geçmeleri için yeterlidir. Yatakta klasik pozisyonlardan hoşlanırlar. Sürprizleri sevmez, aceleci davranmazlar. Sabırlıdırlar.

7-BOĞA BURCU KADINI HANGİ SAĞLIK SORUNLARINA YATKINDIR?
Boğa burcu kadını, kış aylarında çok çabuk nezle ve grip olan bir yapıya sahiptir. Çünkü burçları boyun bölgesine hükmeder. Kendilerini yorgun hissedip uzunca süre dinlenme hayalleri kurarlar.
Troid sorunu yaşadıklarından kilo alma sorunlarıyla sık sık uğraşırlar. Bu kilolar ile ilgili pekçok problemleri olur. Kiloların getirdiği hastalıklarla birlikte hastalanma ihtimalleri daha da yükselir. İştahları çok açık olduğu için zaman zaman mide sorunları yaşarlar.
Fakat hastalıkları bu kadar belli ve mümkün olmasına rağmen onlar hasta olduklarını kabul etmezler, deli gibi çalışmaya devam ederler. Sağlıklarını korumaları için kış aylarında atkısız dışarı çıkmamaları gerekir. Yine yaz aylarında da saçları ıslak bir şekilde dışarıya çıktıklarında boyunlarını kıpırdatamaz hale gelmeleri işten bile değildir.

8- BOĞA BURCU KADINININ BAŞARI OLABİLECEĞİ İŞLER HANGİLERİDİR?
Çok çalışkan olan Boğa burcu kadınının sanatsal yönünün gelişkin olması sebebiyle ressamlık, mühendislik onun en başarılı olduğu mesleklerdir. Duygu yoğunluklarını ve üreticiliklerini ortaya koyabilecekleri bu alanlarda başarısız olmaları neredeyse imkansızdır.
Pratik bir zekâya sahiptir ve iş ile çıkan her sorunu en kısa yoldan çözüme ulaştırırlar. Onlar için kısa bir bakışla çözülemeyecek bir şey yoktur, her zaman için başka planlar yerine geçebilecek A ve B planı vardır. Daima hazırlıklı ve komplikedir.
Sabit fikirli oldukları için iş hayatında gelişen teknolojik gelişmelere kolay uyum sağlayamazlar. Bu yüzden biraz sorun yaşasalarda pratik zekaları ile bunun da üstesinden gelirler. Çünkü onlar yeni aldıkları bir telefonu ya da bilgisayarı bozana kadar kurcalayıp öğrenme niyetindedirler.