Burcunuzun süs taşı karneol.
Başak burcu uğurlu taşı karneol yaşama sevincini temsil eder.Yenilik ve sadakat taşıdır. Başak burcu uğurlu taşı karneol’ da kuvars grubunun üyesidir.
Başak burcu uğurlu taşı karneol Türkiye’de önemli miktarlarda bulunmaktadır.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Akik: Başak burcu uğurlu taşı akik korkuyu engeller. Taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahiptir. Metabolizmanızın düzgün çalışmasına da yardım eder. Başak burcu uğurlu taşı akik vücuttaki fazla veya olumsuz enerjinizi boşaltır. Kişiyi sosyalleştirir. Bedeninizi güçlendirir. Tansiyonunuzu dengeler.Başak burcuna akik taşının etkisi cesareti arttırmasıdır.

Ametist: Başak burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir. Uykusuzluk için etkilidir. Bedeni dinç tutar. Başak burcu uğurlu taşı ametist eklem ağrılarını giderir. Fazla elektriği alır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Ağrı ve sızıları hafifletir. Başak burcuna ametist taşının etkisi cilt hastalıklarına karşı iyi gelmesidir.

Turkuaz: Başak burcu uğurlu taşı turkuaz pozitif enerjiyi emerek,kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır. Başak burcu uğurlu taşı turkuaz migreni hafifletir. Öksürüğü azaltır. İletişimi artırır. Tansiyonu düzenler. Başak burcuna turkuaz taşının etkisi kişiye öngörü sağlamasıdır.

Yeşim: Başak burcu uğurlu taşı yeşim huzur ve mutluluğu temsil eder.Kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.Ruhsal gerginliği giderir. Hücrelerinizi yeniler. Başak burcu uğurlu taşı yeşim gözler için de şifalıdır. Baş ağrılarınıza iyi gelir. Vücudunuza dinçlik verir. Beceriyi geliştirir. Düşüncelerinizi netleştirir. Başak burcuna yeşim taşının etkisi kalp için faydalı olmasıdır.

Sitrin: Başak burcu uğurlu taşı sitrin dolaşım sisteminizi hızlandırarak tedavi edici enerjinin ortaya çıkmasını sağlar. Ayrıca taşıyana güven ve güç verir. Başak burcu uğurlu taşı sitrin negatif enerjinizi alır. Vücuda canlılık verir. Cesaret verir. Bağımlılığı azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır. Göz için yararlıdır. Başak burcuna sitrin taşının etkisi antioksidan olmasıdır.

Topaz: Başak burcu uğurlu taşı topaz duygusal kırılmaları ve karamsarlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Sağlığın korunmasında faydalıdır.Gözleriniz için iyidir. Zihin açıklığı verir. Stresi giderir. Başak burcu uğurlu taşı topaz bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Başak burcuna topaz taşının etkisi ruhsal denge sağlamasıdır. Uykusuzluğunuzu giderir. Meditasyona yardımcı olur.

Obsidyen: Başak burcu uğurlu taşı obsidyen sindirim sisteminizi olumlu yönde etkiler. Başak burcu uğurlu taşı obsidyen bilinçaltındaki kaygılarınızın azalmasına yardımcı olur.

Kaplan gözü: Başak burcu uğurlu taşı kaplan gözü zihnin sakinleşmesine faydalıdır.Nazardan korunmaya da yardımcı olur. Kalp için yararlıdır. Kulak hastalıkları için faydalıdır. Başak burcu uğurlu taşı kaplan gözü cesareti artırır. Uykusuzluğu giderir. Başak burcuna kaplan gözü taşının etkisi sindirim sistemini düzenlemesidir. Migren dahil baş ağrılarınıza,bronşit ve astıma iyi gelir.