Burcunuzun süs taşı ametist.
Balık burcu uğurlu taşı ametist gelişmeyi temsil eder.Dürüstlük taşıdır. Balık burcu uğurlu taşı ametist kuvars grubunun en rağbet edilen türüdür.
Balık burcu uğurlu taşı ametist Türkiye ve Dünya genelinde az bulunan mor bir kuvars türüdür.Ve silisyum oksittir.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Ametist: Balık burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir. Uykusuzluk için etkilidir. Balık burcu uğurlu taşı ametist bedeni dinç tutar. Eklem ağrılarını giderici özelliği vardır. Fazla elektriği alır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Balık burcu uğurlu taşı ametist kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Ağrı ve sızıları hafifletir. Balık burcuna ametist taşının etkisi cilt hastalıklarında çok etkili olmasıdır.

Pembe kuvars: Balık burcu uğurlu taşı pembe kuvars aşk taşı olarak bilinir. . Balık burcuna pembe kuvars taşının etkisi duygularımızı dengelememize yardımcı olmasıdır.

Mercan: Balık burcu uğurlu taşı mercan yaşamsal enerji ve zeka kıvraklığı verir. Baş ağrısı halsizlik ve mide ekşimesini giderir. Balık burcu uğurlu taşı mercan kararlılık sağlar. Psikolojik rahatlama sağlar. Balık burcuna mercan taşının etkisi kalbi korumasıdır.

Aytaşı: Balık burcu uğurlu taşı aytaşı lenf bezlerinin temizlenmesine yardımcı olur.Duygusal dengenin sağlanmasında etkendir. Kişiye Yaşama sevinci verir. Korkulu rüya görmekten korur. Balık burcu uğurlu taşı aytaşı aşırı tepkilerinizi kontrol altına alır. Evli çiftler arasında sevgi bağı oluşturur. Sezgi gücünü artırır.Kolay etki altında kalınmasını engeller. Hücrelerinizi yeniler.. Balık burcuna aytaşı taşının etkisi böbrek ve bağışıklık sistemini korumasıdır. Vücutta tokluk hissi oluşturur.